RSS
SmodCMS

Spacer po Siedlcach! Aktualizacja

04.07.2017

Spacer po Siedlcach!

 

PTTK Oddział „Podlasie” w Siedlcach serdecznie zaprasza na cykl nieodpłatnych wycieczek
z przewodnikiem - „Spacer po Siedlcach”.


Proponujemy dwa terminy:


15 lipca 2017 r. (sobota) i 29 lipca 2017 r. (sobota).


Zbiórka o godz. 11.00 w Centrum Informacji Turystycznej ul. Pułaskiego 7.

Wycieczki odbędą się bez względu na warunki pogodowe.

 

           Wycieczki są idealne zarówno dla turysty, który w ciągu dwóch godzin chciałby poznać wszystkie najważniejsze zabytki Siedlec jak i dla mieszkańca, który będzie miał okazję odkryć swoje miasto na nowo.

 

                      Wycieczka: Złoty Wiek Siedlec. Czasy dam i turniejów

15 lipca, godz. 11.00

Miejsce spotkania: Centrum Informacji Turystycznej,
ul. Pułaskiego 7

 

                 Zapraszamy Państwa na wycieczkę po najciekawszych obiektach związanych z księżną Aleksandrą Ogińską. W trakcie wycieczki dowiedzą się Państwo gdzie została pochowana Aleksandra Ogińska, co sprzedała, żeby odbudować piękną wieżę Ratusza oraz jaki turniej zapoczątkowała.

Na wycieczkę zapraszamy też młodszych mieszkańców Siedlec, ponieważ nie zabraknie legend oraz opowieści o barwnych czasach księżnej Olelki. Przejdziemy się także po ogrodzie, gdzie zostanie wyjaśniona zagadka tajemniczego kształtu grabu Jacka oraz zobaczą Państwo jak wyglądał park w czasach Aleksandry.

 

Siedleckie wzloty i upadki – burzliwe dwieście lat historii miasta

29 lipca, godz. 11.00

Miejsce spotkania: Centrum Informacji Turystycznej,
ul. Pułaskiego 7

 

             Zapraszamy na wycieczkę prezentującą dwa najważniejsze stulecia z historii Siedlec – czasy największego rozkwitu miasta w XVIII i XIX w. Opowiemy o działalności pierwszej „deweloperki” Siedlec – księżnej Aleksandry Ogińskiej oraz o tym jak to wpłynęło na późniejszy rozwój miasta. Opowiemy również o burzliwych losach mieszkańców Siedlec w XIX w. trudne czasy XIX w. A przede wszystkim pokażemy najważniejsze zabytki miasta oraz poznamy ciekawostki z nimi związane.

             Podczas wycieczki dowiemy się m.in. na którym budynku znajdował się drugi piorunochron na ziemiach polskich, gdzie w przestrzeni miasta znajdują się inicjały księżnej Aleksandry Ogińskiej oraz dlaczego kościół garnizonowy ma taki oryginalny kształt.

Zapraszamy!

 

Wersja do druku
« inne aktualnoci