RSS
SmodCMS

Eliminacje wojewłódzkie OMTTK w dniach 6-7 maja 2017 r. w Kozienicach

08.06.2017

Sukces drużyn  z  Oddziału PTTK „Podlasie” w Siedlcach na eliminacjach wojewódzkich
OMTTK w dniach 6-7 maja 2017 r. w Kozienicach

 

      W dniach 6-7 maja  2017 r. w Kozienicach odbyły się  eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego (OMTTK).  W kategorii szkół gimnazjalnych najlepsza okazała się  drużyna z Publicznego Gimnazjum nr 6 w Siedlcach - w składzie:  Jakub Boruta , Gabriela Czarnocka i Jakub Kiełczykowski, która zajęła I miejsce i będzie reprezentował  województwo mazowieckie na Finale Centralnym w Ustrzykach  Dolnych   w dniach 8-11.06.2017 r. Drużyną opiekuje się Kol. Grzegorz Matejczuk – nauczyciel geografii, opiekun szkolnego koła turystyczno-krajoznawczego. Na podkreślenie zasługuje, że to nie jedyny sukces Kol. Grzegorza, ponieważ na   eliminacjach wojewódzkich w kategorii szkół ponadgimnazjalnych bardzo dobrze zaprezentował się, również pod jego opieką,   siedlecki Międzyszkolny Klub Krajoznawczo-Turystyczny "Wędrowcy". Drużyna w składzie: Jan Boruta, Emil Kołodziejczyk i  Paweł  Szyszkowski zakończyła  rywalizację w województwie mazowieckim na III miejscu.

      Gratulacje należą się także drużynie „Tajemnica” z Uścimowa, która startowała w kategorii szkół podstawowych -  po raz pierwszy w turnieju i do tego na obcym, nieznanym dla siebie terenie. Drużyna  w składzie: Adrian Juchnowicz, Mateusz Lec i Bartosz  Maleszyk, pod opieką  ks. dr Jerzego Grochowskiego  kapelana Siedleckiego Oddziału PTTK zajęa V miejsce.

      Wszystkim drużynom i ich opiekunom składamy serdeczne gratulacje a zwycięzcom  z Publicznego Gimnazjum nr 6 im. ks. Stanisława Brzóski w Siedlcach życzymy sukcesów na Finale Centralnym.

 

Zarząd Oddziału PTTK „Podlasie” w Siedlcach

 

Wersja do druku
« inne aktualnoci