RSS
SmodCMS

Relacja z Eliminacji Rejonowych OMTTK 2017

13.04.2017

      W dniu 1 kwietnia 2017 r. po raz  kolejny  Siedlecki Oddział  PTTK był organizatorem eliminacji rejonowych  Ogólnopolskiego  Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK (OMTTK). Pierwszy raz eliminacje odbyły się w Urzędzie Miasta w Siedlcach.

      Początkowo na eliminacje zgłosiło się 17 drużyn, ostatecznie  wystartowało 15 –ście 3-osobowych zespołów:

4  - w kategorii  szkół podstawowych,

9 – w kategorii szkół gimnazjalnych,

2 – w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

      Uczestnicy OMTTK mieli za zadanie odpowiedzieć na 55  pytań testowych z zakresu wiedzy krajoznawczej, turystycznej, topograficznej, udzielania pierwszej pomocy i bezpieczeństwa w ruchu drogowym (ocenianych i przygotowanych przez Dorotę Mączkę, Grażynę Wolińską i Annę Kirchner); pokonać kolarski tor przeszkód (oceniany i przygotowany przez  Jana Waszczuka, Wojciecha Chwedczuka
i Jarosława Wolańskiego); trasę InO (oceniany przez Jarosława Głowackiego)  oraz rozwiązać  test
z  zakresu samarytanki (przygotowany przez Jarosława Głowackiego).

      W konkurencjach turniejowych w kategorii szkół podstawowych I miejsce wywalczyła  drużyna „Tajemnica” ze Szkoły Podstawowej w Uścimowie w składzie: Adrian Juchnowicz, Mateusz Lec i Bartosz Maleszyk (opiekun: Ks. Jerzy Grochowski); w kategorii szkół gimnazjalnych najlepszą okazała się drużyna  z Publicznego Gimnazjum nr 6 im. ks. Stanisława Brzóski w Siedlcach  w składzie: Jakub Boruta, Jakub Kiełczykowski i Bartosz Górecki (opiekun  Grzegorz Matejczuk)  a  w kategorii szkół  ponadgimnazjalnych  drużyna z MKKT „Wędrowcy” w Siedlcach w składzie: Jan Boruta, Emil Kołodziejczyk i Paweł Szyszkowski (opiekun Grzegorz Matejczuk).

      Wymienione wyżej drużyny będą reprezentować Siedlce i powiat siedlecki na etapie wojewódzkim OMTTK,  który odbędzie się w  miejscowości  Kozienicach w dniach 6-7 maja 2017 r.

      Na podkreślenie zasługuje, że umiejętności wszystkich drużyn i poziom wiedzy był wyrównany (wysoki) i zarówno młodzież jak i ich opiekunowie zasłużyli na słowa uznania i podziękowania.

      Dzięki finansowemu wsparciu  Urzędu Miasta Siedlce wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a nagrody i dyplomy dla zwycięskich drużyn wręczył Pani Dorota Mączka – Prezes Zarządu Oddziału PTTK „Podlasie” w Siedlcach.

      Dziękuję wszystkim  wolontariuszom: Kol.: Jarosławowi Głowackiemu – Sędziemu Głównemu Turnieju – wiceprezesowi Zarządu Oddziału,  Dorocie Mączce – prezesowi  Zarządu Oddziału,  Jerzemu Chromikowi – wiceprezesowi Zarządu Oddziału, Wojciechowi Chwedczukowi – członkowi Zarządu Oddziału,  Teresie Korniluk, Grażynie Wolińskiej, Barbarze Mileszczyk, Jarosławowi Wolańskiemu, Janowi Waszczukowi oraz pracownikom biura bez pomocy i pracy których nie byłoby możliwe przeprowadzenie eliminacji a zwycięskim drużynom i opiekunom gratuluję  i życzę sukcesów na eliminacjach wojewódzkich.

 

Komandor OMTTK
Anna Kirchner

Fotorelacja w galerii

 

Wersja do druku
« inne aktualnoci