RSS
SmodCMS

Quest "Wojenne losy" premiera 1 września 2019 r.

27.08.2019

 

 

Zamknij z nami tegoroczne wakacje w ciekawy sposób!

 

Już 1 września, w niedzielę, zapraszamy na premierę nowej trasy turystycznej w Siedlcach!

 

A będzie to... trasa w formie questu.

 

Co to takiego quest?

 

To nowa forma zwiedzania, która łączy elementy harcerskich podchodów i gier terenowych.
Celem jest przejście nieoznakowanego szlaku, wytyczonego jedynie treścią wierszowanego tekstu, który należy śledzić, jednocześnie rozwiązując zawarte w nich zagadki, o różnym stopniu trudności. Zwieńczeniem zabawy jest odkrycie hasła przewodniego trasy oraz... odnalezienie skarbu!

 

To zabawa dla wszystkich bez względu na wiek, zarówno dla osób indywidualnych, jak i całych rodzin.

 

Trasa, którą Państwu proponujemy tym razem, prowadzić będzie szlakiem „Wojennych losów” - miejsc związanych z wydarzeniami z okresu II wojny światowej w Siedlcach. Mimo, że 80. rocznica wybuchu II wojny światowej jest okazją skłaniającą przede wszystkim do zadumy, postaramy się dzięki tej trasie odkryć w ciekawy sposób to, co kurz czasu zdążył już przykryć, a o czym warto pamiętać.
Dzięki wsparciu i współpracy z Muzeum Regionalnym w Siedlcach, premiera odbędzie się w wyjątkowym, historycznym budynku siedleckiego „Starego” ratusza, zwyczajowo nazywanego „Jackiem”, przy ul. Piłsudskiego 1 w Siedlcach.

 

W programie premiery questu m. in.:
- prezentacja multimedialna Sławomira Kordaczuka, na temat mało znanych faktów dotyczących przebiegu II wojny światowej pt. "Siedlce w latach II wojny światowej";
- prezentacja zasad zabawy oraz przejście nową trasą turystyczną po Siedlcach - pętla ok. 5 km - karta questowa do gry zapewniona przez organizatorów;
- rozwiązywanie zagadek i odkrycie skarbu!
- dla każdego uczestnika herbata, kawa - poczęstunek przygotowany przez Muzeum Regionalne w Siedlcach oraz Przewodników siedleckich (autorów questu i organizatorów premiery), a także pamiątkowa reweneta.
- nagrody - niespodzianki!

 

Czas trwania: ok. 3-4 godz. Przydadzą się wygodne buty :)

 

Uwaga: prosimy o zarejestrowanie się na premierę, przy użyciu formularza z poniższego linku. Jest to niezbędny warunek udziału w premierze.

 

1 września 2019 r., godz. 11:00 - formularz rejestracyjny: https://forms.gle/eRFHLNwShKfMxWLc6

 

Udział jest całkowicie bezpłatny!

Prosimy o udostępnianie wydarzenia – dziękujemy!

Wersja do druku
« inne aktualnoci